Etiketiõpe, see on investeering iseendasse, võimaldades oma elu ja suhteid teadlikumalt looma hakata. See ei ole ainult noa ja kahvli õigesti käes hoidmine - see on midagi palju enamat, see on sügavam elutunnetus ja arusaam oma tegevuse ning suhtlemise mõjust. 

 

KOOLITUSED /SELTSKONNAÕHTUD

Seltskonna- ja ärietikett

 

PINGEVABA ELEGANTS SELTSKONNAS

Kuidas tunda end seltskonnas hästi ja enesekindlalt, suhelda pingevabalt ning liikuda ringi eksimise hirmuta? Kuidas soovite, et teid mäletataks? 

Isiklik mõjujõud - see on juurdepääs oma piiramatutele sisemistele ressurssidele ning meie tõeline olemus ja kontroll kõige selle üle. See muudab meid avatumaks ja optimistlikumaks ning riskialtimaks, see on võime kontrollida omaenda olemist ja käitumist. 

Anname juhtnööre suunates eneseusalduse ja teistest arusaamise suunas ning õpetades teatud detaile minapildis, suhtlemises, kehahoiakutes, hääle- ja sõnakasutuses, mis ühendatud elementaarse viisakuse ja etiketijuhistega. Need on oskused, mis ei tule kaasa sünniga vaid on õpitavad ja treenitavad. Need on teadmised ja oskused, mis teevad tõeliselt vabaks.

SELTSKONNA- ETIKETT

PIDULIKUD ÜRITUSED JA AMETLIKUD VASTUVÕTUD

Kuidas tunda end seltskonnas hästi ja enesekindlalt, suhelda pingevabalt ning liikuda ringi eksimise hirmuta? Kuidas soovite, et teid mäletataks? Kas tunnete kaasaegse läänemaailma rõivastumisstandardeid ja omate oskuslikku seltskonnavestlust?

 • sündmuste liigitamine

 • ettevalmistused  oluliseks sündmuseks/vastuvõtuks

 • sobiv rõivavalik vastavalt üritusele, kohale ja ajale

 • kaasaegse läänemaailma Dress Codes

 • elegantne ja enesekindel kehakeel

 • kuidas viisakalt ja enesekindlalt seltskonnaga ühineda või vestlusest eemalduda

 • millised on heaks ja enesekindlaks vestluskaaslaseks saamise põhikomponendid

 • kuidas reageerida, kui keegi esitab liiga isikliku või ebameeldiva küsimuse, kuidas oma vastuseid ette planeerida, hoida vestluse üle kontrolli ja säilitada eneseväärikus

 • milline on saabumise õige kellaaeg ja viisakas sündmuselt lahkumine

 • sündmuse järgne tänamine jpm

EDU LÄBI VÄLIMUSE

Esmakordselt kellegagi kohtudes esitame endale alateadlikult kaks küsimust: "Kas saan seda inimest usaldada?", "Kas saan sellest inimesest lugupidada?". Kuigi pädevus on väga oluline, hinnatakse seda alles siis kui usaldus on loodud. 

Rõivad peavad peegeldama keskkonda ja ametikohta, tugevdama positsiooni ja sõnumit. Korrektsest riietusest sõltub, millise esmamulje te endast või asutusest jätate. Õige rõivavalik vastavalt kohale ja ajale aitab tunda ennast hästi ja enesekindlalt, mis omakorda aitab kaasa parimate tulemuste saavutamisele.​​

Selle otsuse, millisena soovite end teistele näidata, saate teha vaid teie ise. Investeerides oma välimusse nähakse teid edukama, atraktiivsema ja usaldusväärsemana. Professionaalses keskkonnas saadab välimus sõnumi ka esindatava teenuse, organisatsiooni, missiooni või toote kvaliteedi ja väärtuse osas.

 

Millised siis on sobivad ärirõivad vastavalt ettevõttele, ametikohale, tööintervjuul või ees seisval olulisel kohtumisel? Mida silmas pidada ja mida vältida? Millised on kaasaegse läänemaailma märksõnad riietumisel nii töös kui erinevatel sündmustel/vastuvõttudel (dress codes) ja kuidas neid mõista ning tulemuslikult rakendada? Millised on sobivad värvitoonid, mis aitavad kaasa professionaalse ja tõsiseltvõetava kuvandi loomisel, kuidas luua head esmamuljet, kuidas vältida ala- või ülerõivastumist?

SÖÖGILAUA ELEGANTS / FINE DINING ETIQUETTE

 Vastupidiselt mõningatele arvamustele ei tähenda korralikud lauakombed liiga formaalset olemist vaid just pingevaba olekut, näidates austust end ümbritsevate inimeste suhtes.

Sama tähtis kui toit ise on ka see, kuidas seda süüakse. Koos söömine on oluline hetk, kus jagatakse naudingut, toitu kui vestlust. See on eelkõige sotsiaalne tegevus. Häid lauakombeid ei peaks jätma ainult pidulike ürituste tarbeks, need peaksid olema laiendatud kõigi suhtes, kellega koos mis tahes vormis söögikorda jagatakse, sealhulgas ka oma pere.

Meie "Söögilaua Elegants"  viib teid sellisesse koolituskeskkonda, kus saate unustada argitoimetused, aeglustada, tunnetada ning õppida põhjalikult tundma elegantse söömise kunsti, pingevaba vestluskunsti ning seltskonnaetiketti. 

Tulge ja lihvige oma lauakombed ning teadmised piduliku vastuvõtu-, restorani- ja seltskonnaetiketist kõrgemale tasemele ning olete oodatud igas seltskonnas nii koduses Eestis, Londonis, Pariisis või New Yorkis.

Võtame teid vastu oma heade ja pikaajaliste koostööpartnerite juures -

restoranides Gloria või Tchaikovsky Tallinnas, Tartu hotellis Antonius ja restoranis Cafe Grand Pärnus.

 

See on kogemuslik koolitus, mille käigus saate nautida suurepärast teenindust koos mitmekäigulise ja hõrgu lõuna- või õhtusöögiga. Sobib nii individuaalkliendile, perele, kollektiivile kui sõpruskonnale mõne tähtsündmuse rikastamiseks.

  

ÄRIETIKETT ELEGANTNE JA EDUKAS ÄRI

Ärisuhtluses on palju elemente, millele parema tulemuse saavutamiseks tähelepanu pöörata. Ärikliendid ootavad vähemalt viietärni kohtlemist ja jättes tähelepanuta olulised punktid suhtlemisel, käitumisel või riietumisel, asetab see automaatselt ebasoodsasse olukorda. Individuaalkliendile suunatud programm annab vajalikud oskused ja teadmised efektiivseks suhtlemiseks igapäeva- ja tööelus lisades enesekindlust, tugevdades professionaalset autoriteeti, usaldusväärsust ning tõsiseltvõetavust. 


Ärimaailma keskuses Londonis õppinud Erika Kolbakov (Business Executives Protocol, Business Etiquette Trainer, Etiquette & Accredited Style Coach™) juhendab ja annab teadmised

 • etiketi olulisus ärielus

 • mis vahe on igapäeva seltskonna- ja ärietiketil - mida silmas pidada, mida vältida

 • kuidas läbi etiketi tundmise olla mõjukam ja paremini oma eesmärke saavutada

 • kuidas luua suurepärane esmamulje

 • kuidas professionaalselt tervitada, kätelda, pöörduda, tutvustada

 • millised on kaasaegse läänemaailma ärirõivad naistele/meestele

 • kuidas saavutada detailidele pühendatud elegantne rõivastus

 • millised sobivad värvitoonid professionaalses elus

 • kuidas suhelda partnerite, kolleegide ja klientidega

 • kuidas võõrustada või olla enesekindel külaline ärilõunal ja formaalsel vastuvõtul

 • kuidas võõrustada kontoris

 • kuidas vallata pingevaba vestluskunsti

 • professionaalne ja elegantne suhtlemine e-kirja ja telefoni teel

 • isikupõhine stiilinõustamine 

 

​Oodatud on kõik, kel soov omandada teadmisi ja laiendada silmaringi tõstes oma professionaalsus uuele tasandile. Ja seda nii individuaalselt kui kogu kollektiiviga.