INGLISE KELLAVIIETEE ETIKETIÕHTUD

Kellaviietee etiketiõhtutel ootab teid hubane ja romantiline teesalong koos traditsioonilise tee ja spetsiaalsete suupistetega. Londonis vastava koolituse läbinud etiketiõpetaja juhendamisel omandate Inglise stiilis teelaua kombed just nii nagu seda ajast-aega Inglismaal tehtud on.
Afternoon tea on midagi enamat kui tavapärane tee joomine.
Selles on britilikku võlu ja veetlust, see on rituaal, kus naudite hetke ja kohalolu,
unustades kiired argitoimetused.
Traditsiooniline 
"Afternoon tea" 
Õhtu jooksul tutvume aegumatu ja elegantse Inglise teetraditsiooni ja kommetega, vaatame millal ja kuidas see armastatud traditsioon alguse on saanud, õpime tee- ja kohvilaua kombeid, ning saame ülevaate Victoria ajastu etiketist. Lisaks teadmised tänapäevasest seltskonnaetiketist ja lauakommetest
Kuninglik Kellaviietee
"Royal Afternoon tea"
Kuninglikul kellaviieteel pakume teelaua kommetele lisaks põnevaid fakte kuningliku perekonna ja nende pulmatraditsioonide kohta ning jagame ka kasulikke näpunäiteid, mida meie igapäevaellu rakendada, et olla veel elegantsem, stiilsem ja endast ning
teistest lugupidav. Royal Afternoon Tea on üks traditsioonilise Afternoon Tea vormidest, kuid sellelt teelaualt ei puudu kunagi pokaalike head shampanjat või sherrit.
"Ladies Afternoon tea"
Daamide salongiõhtu – see on suurepärane võimalus Inglise stiilis teeõhtul tutvuda nende salapäraste teadmistega, mis aitavad olla daamilikult kaunis ja salapärane, luua alati hea esmamulje, liikuda seltskonnas enesekindlalt ja graatsiliselt.
 - tee/kohvilaua kombed,
 - vestluskunst
 - daamilik istumne-astumine jpm
"Gentleman Afternoon tea"
Härrade salongiõhtu - see on suurepärane võimalus Inglise stiilis teeõhtul tutvuda nende salapäraste teadmistega, mis aitavad olla tõeline gentleman, luua alati hea esmamulje, liikuda seltskonnas enesekindlalt ja elegantselt, osata daamiga suhelda, tunda lauakombeid, kanda välja ülikonda jpm
Teepidu lastele
"Kellaviietee"
See pole tavapärane pidu või lihtsalt tee joomine.
See on ideaalne ja lõbus viis tutvustada lastele läbi mängu lauaetiketti,
suhtlemist, kaasinimestega arvestamist, kuidas olla hea peoperenaine- või peremees ja palju muud huvitavat ning eluks vajalikku.
Tore idee lapse sünnipäeva tähistamiseks​
Aeg-ajalt pakume avatud etiketiõhtuid, kuid üldjuhul korraldame
ürituse teie seltskonnale sobival ajal.
Salongiõhtuid viib läbi etiketiõpetaja Erika Kolbakov, kes on omandanud vastavad teadmised otse Londonis
 
Millal ja kuidas kõik alguse sai?
Afternoon tea loojaks oli Anna Duchess of Bedford, üks kuninganna Victoria seltsidaamidest (1783-1857), kes oli täielikult kiindunud pealelõunasesse teejoomisse. Talle tundus pealelõunane aeg liiga pikk ilma söögikorrata enne õhtusööki ja nii lasi ta ühel päeval oma buduaari serveerida teed nii endale kui ka oma külalistele. Lisaks teele veel peenelt serveeritud saiad. Paljud järgnesid Anna juhtnööridele ja teerituaal oligi sündinud. Afternoon tea sai tol ajal naiste  üheks sotsialiseerumisvormiks, mil nende mehed olid äritegevusega hõivatud.  Teetseremoonia sai alguse kõrgklassidest, aga varsti kopeerisid seda keskklassi daamid ning see sai staatuse sümboliks. Kui tee läks odavamaks sai see rituaal populaarseks ka vähemjõukate seas.

 
 

Saada päring

Heading 1